Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Nowa strategia Międzynarodowego Zrzeszenia Bezpieczeństwa (..)

Nowa strategia Międzynarodowego Zrzeszenia Bezpieczeństwa Społecznego - „Vision Zero”

8 Września 2016

Krzysztof Król – dyrektor Departamentu Górnictwa Otworowego i Wiertnictwa WUG reprezentuje polski nadzór górniczy podczas trzydniowej konferencji „Vision Zero”, która rozpoczęła się 7 września br. w Bochum. W trakcie obrad przedstawił stan i trendy wypadkowości w polskim górnictwie oraz działania Wyższego Urzędu Górniczego w zakresie prewencji wypadkowej.

Celem pierwszej tego typu konferencji jest usystematyzowanie wiedzy o nowej strategii Międzynarodowego Zrzeszenia Bezpieczeństwa Społecznego (ISSA) - „Vision Zero”. Strategia ta opiera się na idei, że każdemu wypadkowi w miejscu pracy i chorobie zawodowej można zapobiec, podejmując odpowiednie środki we właściwym czasie. Konferencja służy podsumowaniom i prezentacji implementacji tej strategii m.in. w zakładach górniczych.

Międzynarodowe obrady zorganizowane zostały przez niemiecki Uniwersytet im. Georga Agricoli.  W debatach uczestniczą przedstawiciele  rządowych i narodowych inspektoratów pracy oraz izb przemysłowych i związków zawodowych, a także eksperci ds. ubezpieczeń społecznych, przedsiębiorcy i menedżerowie, specjaliści ds. bhp, lekarze, psycholodzy pracy, pracownicy naukowi i studenci. Polskę podczas konferencji w Niemczech, oprócz delegacji WUG, reprezentują pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

do góry