Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Obchody Dnia Górnika 2021 organów nadzoru górniczego

Obchody Dnia Górnika 2021 organów nadzoru górniczego

5 Listopada 2021

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami barbórkowymi organów nadzoru górniczego, które odbędą się 25 listopada - w trudnym czasie panującego w kraju zagrożenia pandemicznego - Prezes Wyższego Urzędu Górniczego wystosował list do zaproszonych gości. Oto jego treść:

Szanowni Państwo

Zbliża się dzień naszych uroczystości barbórkowych, wydarzenia, które 25 listopada zgromadzi w Katowicach wielu współpracowników i gości Wyższego Urzędu Górniczego. Czas w jakim przyjdzie się nam spotkać jest wyjątkowo trudny i z uwagi na panujące zagrożenie pandemiczne wymaga od nas specjalnych przygotowań. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo ludzkie są wartościami nadrzędnymi i nie wolno o tym zapominać. Dlatego też, aby minimalizować negatywne skutki pandemii spowodowane zakaźną chorobą COVID-19, musimy świadomie i odpowiedzialnie stosować się do obowiązujących przepisów prawa oraz zaleceń i rekomendacji Ministerstwa Zdrowia, medycznych ekspertów i służb sanitarnych. Zważywszy na ww. rygory informuję, że sala, w której odbędą się uroczystości zostanie wypełniona tylko w około 30 procentach.

Jako gospodarz tych uroczystości czuję się w obowiązku zaapelować do wszystkich uczestników obchodów Dnia Górnika pracowników nadzoru górniczego, aby - dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych - pamiętali o szczepieniach przeciw COVID-19 oraz środkach ochrony sanitarnej. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by to tradycyjne spotkanie Górniczej Braci było bezpieczne, ale Państwa pomoc też jest tutaj potrzebna. Jednocześnie zapewniam, że uroczystości barbórkowe pracowników nadzoru górniczego będą przebiegały zgodnie z obowiązującymi 25 listopada tego roku wytycznymi sanitarnymi. W związku z tym proszę Państwa o zapoznanie się z regulaminem planowanych uroczystości.

Zdaję sobie sprawę, że szczepienia przeciw COVID-19 to indywidualna decyzja każdego z nas. Może więc warto w sytuacjach, gdy różne względy nie pozwoliły na dokonanie wspomnianych szczepień, rozważyć swój udział w naszym wydarzeniu, chroniąc w ten sposób zdrowie i życie zarówno swoje, jak i innych. SARS-CoV-2 to silny przeciwnik, z którym cały czas toczymy nierówną walkę. Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy bezpieczni, bądźmy zaszczepieni.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-11-05 Regulamin Dnia Górnika organów nadzoru górniczego
ilość pobrań: 364
Regulamin Dnia Górnika organów nadzoru górniczego 472.49KB zobacz

do góry