Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Otwarcie nowej drogi na terenach pogórniczych

Otwarcie nowej drogi na terenach pogórniczych

1 Sierpnia 2011

29 lipca br. miało miejsce uroczyste otwarcie drogi wojewódzkiej Tarnobrzeg – Stalowa Wola w województwie podkarpackim, przebudowanego w ramach regulacji stosunków wodnych na polach górniczych likwidowanej otworowej Kopalni Siarki "Jeziorko" w Jeziorku. Przebudowany odcinek drogi o długości 1 894 m zlokalizowany jest w strefie osiadań powierzchni terenu z powodu prowadzonej w latach 1967 - 2001 eksploatacji siarki, w tym eksploatacji w filarze tej drogi w latach 1988 - 1998.
W uroczystości uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (około 70% kosztów inwestycji zrealizowano ze środków Funduszu), podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie oraz Prezes Kopalni Siarki "Machów" SA w Tarnobrzegu (współfinansujący inwestycję) i Likwidator Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki "Siarkopol" w likwidacji w Tarnobrzegu.
W uroczystości z ramienia Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego wziął udział Zastępca Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach.

do góry