Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Wielkiej Kapituły Konkursu "Bezpieczna (..)

Posiedzenie Wielkiej Kapituły Konkursu "Bezpieczna Kopalnia"

16 Lutego 2010
W dniu 18 lutego br. w siedzibie WUG odbędzie się posiedzenie Wielkiej Kapituły Konkursu "Bezpieczna Kopalnia". Po raz 15 wyłoniona zostanie najbezpieczniejsza kopalnia węgla kamiennego. Do dorocznego konkursu swoje kandydatury zgłaszają spółki węglowe.

Na ten prestiżowy tytuł, spośród 30 czynnych obecnie zakładów wydobywających węgiel kamienny, mają szanse te, w których w ubiegłym roku nie było ani jednego wypadku śmiertelnego. Organizatorami konkursu są: Wyższy Urząd Górniczy, Fundacja "Bezpieczne Górnictwo" im. Prof. W. Cybulskiego oraz Szkoła Eksploatacji Podziemnej przy współudziale Głównego Instytutu Górnictwa, Politechniki Śląskiej, Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie.

Zadaniem konkursu jest wyłonienie kopalń górnictwa podziemnego, wyróżniających się niskimi wskaźnikami wypadkowości i skutecznymi działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy. Taka rywalizacja inspiruje kierownictwa zakładów górniczych do podejmowania coraz szerszych działań zmierzających do poprawy standardów bezpieczeństwa pracy. Wyróżnienia przyznawane w konkursie mają charakter honorowy. Nobilitują laureatów za szczególną dbałość o wartości najwyższe – życie i zdrowie zatrudnionych w kopalniach pracowników.

Ogłoszenie werdyktu Kapituły odbędzie się podczas Szkoły Eksploatacji Podziemnej, zaplanowanej na 22-26 lutego br. w Krakowie.

do góry