Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Zatrzymanie robót górniczych w kopalniach "Pniówek" oraz (..)

Zatrzymanie robót górniczych w kopalniach "Pniówek" oraz "Zofiówka"

12 Lutego 2010
W dniu 9 lutego 2010 r. Dyrektor OUG w Rybniku zatrzymał ruch ściany w JSW S.A. KWK "Pniówek" w Pawłowicach oraz drążenie wyrobiska w JSW S.A. KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

W JSW S.A. KWK "Pniówek" w Pawłowicach, w trakcie kontroli rejonu ściany W-6 w pokładzie 360/1, dokonano szeregu pomiarów stężeń metanu pod trasą przenośnika ścianowego typu 3 HB 260 i stwierdzono występowanie stężeń powyżej 5% w rejonie sekcji obudowy zmechanizowanej nr 127 i nr 84 oraz stężeń powyżej 2% - w rejonie sekcji nr 111 (2,5%) i nr 95 (3,2%). Do czasu usunięcia zagrożenia metanowego zatrzymano ruch przedmiotowej ściany.

W JSW S.A. KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju, w trakcie kontroli rejonu drążonej dowierzchni G-2 w pokładzie 412łg+łd i 412łg stwierdzono, że na odcinku 25 odrzwi obudowy (o rozstawie 0,6m), tj. 15 m od czoła przodka, występowały miejscami braki wypełnienia przestrzeni między obudową ostateczną a wyłomem (pustki do 0,5 m), co nie zapewniało odpowiedniej stabilności obudowy. Do czasu usunięcia powyższej nieprawidłowości zatrzymano drążenie przedmiotowego wyrobiska.
do góry