Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny (..)

Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej na powierzchnię miasta Bieruń

29 Marca 2024

W czwartek, 28 marca br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu odbyło się 26. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej kopalni Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK „Piast-Ziemowit” na powierzchnię w granicach administracyjnych miasta Bieruń.

Posiedzenie prowadził dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, Urzędu Miasta Bieruń z burmistrzem Bierunia, Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz KWK „Piast-Ziemowit” z dyrektorem KWK „Piast-Ziemowit” w Bieruniu.

Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej dokonanej w IV kwartale 2023 r. oraz w I kwartale br., z podaniem informacji na temat skutków, jakie wystąpiły na powierzchni terenu podczas eksploatacji górniczej, wraz z wyszczególnieniem stosowanej profilaktyki górniczej i budowlanej. Omówiono także problemy i tematy nurtujące władze miasta, związane z działalnością kopalni. Przekazano również informacje na temat planowanego w okresie II i III kwartału br. zakresu eksploatacji górniczej wraz z prognozą jej wpływów na powierzchnię oraz zadań dotyczących profilaktyki budowlanej, ograniczających ujemny wpływ projektowanej eksploatacji na środowisko.

do góry