Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny (..)

Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze

10 Maja 2024

W czwartek, 9 maja br. w Polskiej Grupie Górniczej S.A. Oddział KWK Ruda w Rudzie Śląskiej, odbyło się 29. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze. Obradom przewodniczył dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Wyższego Urzędu Górniczego, Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, Centrali Polskiej Grupy Górniczej S.A. w Katowicach, PGG S.A. Oddział KWK Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej, PGG S.A. Oddział KWK Sośnica w Gliwicach, ZG „SILTECH” Sp. z o.o. w Zabrzu, Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji w Rudzie Śląskiej oraz Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze i Geolog Powiatowy w Zabrzu.

W trakcie posiedzenia omówiono między innymi, zakres eksploatacji górniczej dokonanej w ostatnich dwóch kwartałach oraz planowanej na najbliższe półrocze. Przedstawiono wpływy tych eksploatacji na powierzchnię terenu i obiekty budowlane. Omówiono również zakres rzeczowy i finansowy usuwania szkód związanych z ruchem zakładów górniczych, prowadzących działalność na terenie miasta Zabrze.

do góry