Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Prezes WUG rozszerzył skład Komisji, która bada (..)

Prezes WUG rozszerzył skład Komisji, która bada przyczyny i okoliczności wypadku w kopalni „Zofiówka”

10 Maja 2018

W czwartek, 10 maja br., z uwagi na nowe okoliczności, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego podjął decyzję o rozszerzeniu składu osobowego Komisji do zbadania przyczyn i okoliczności tąpnięcia oraz wypadku zbiorowego, zaistniałych w dniu 5 maja 2018 r. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie”, Ruch „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju o dwóch nowych członków.

Do jej prac zaprosił Piotra Walczaka - dyrektora Oddziału Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A, m.in. z uwagi na ewentualną konieczność udziału nurków podczas akcji ratowniczej w kopalni „Zofiówka”.

Ponadto, aby zapewnić ekspertom nieograniczony dostęp do niezbędnych dokumentów i materiałów związanych ze zdarzeniem, do prac Komisji został także włączony Artur Dyczko - Zastępca Prezesa Zarządu JSW S.A.

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego powołał Komisję do zbadania przyczyn i okoliczności tąpnięcia oraz wypadku zbiorowego, zaistniałych w dniu 5 maja 2018 r. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju w poniedziałek, 7 maja br., a jej pierwsze, organizacyjne posiedzenie odbyło się 9 maja br.

Komisja pracuje pod przewodnictwem Zbigniewa Rawickiego – dyrektora Departamentu Górnictwa WUG. Prace i ekspertyzy Komisji będą w całości finansowane ze środków budżetowych Wyższego Urzędu Górniczego.

do góry