Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Rybnik: narada z zakładowymi społecznymi inspektorami (..)

Rybnik: narada z zakładowymi społecznymi inspektorami pracy oraz kierownikami działów bhp i szkolenia podziemnych zakładów górniczych

16 Grudnia 2011

W dniu 15 grudnia 2011 r. odbyła się narada z zakładowymi społecznymi inspektorami pracy oraz kierownikami działów bhp i szkolenia podziemnych zakładów górniczych, nadzorowanych przez Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku, w której udział wzięli przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju oraz KW S.A. Centrum Wydobywczego "Południe" w Rybniku.
Głównym tematem narady był stan bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych w 2011 r., w tym w zakładach podziemnych nadzorowanych przez OUG w Rybniku, z uwzględnieniem czynnika ludzkiego. Ponadto omówiono przyczyny zaistniałych w drugim półroczu 2011 r. wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń, wynikające z nich wnioski oraz podjęte lub konieczne do podjęcia działania naprawcze i profilaktyczne. Przedstawiono również wyniki kontroli przeprowadzonych przez OUG w Rybniku w 2011 r., a także poruszono kwestie propozycji działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu zakładu górniczego i jego pracowników oraz odwrócenia niekorzystnego trendu wypadkowości ogólnej i ciężkości wypadków, w tym w firmach usługowych, w świetle zdarzeń zaistniałych w bieżącym roku.

do góry