Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/SUG: Bezpieczeństwa wykonywania w szybach prac (..)

SUG: Bezpieczeństwa wykonywania w szybach prac szczególnie odpowiedzialnych, ze szczególnym uwzględnieniem zabudowy kabli

18 Grudnia 2013

17 grudnia br. w siedzibie Specjalistycznego Urzędu Górniczego w Katowicach, odbyło się czwarte z cyklu zaplanowanych spotkań nt. "Bezpieczeństwa wykonywania w szybach prac szczególnie odpowiedzialnych, ze szczególnym uwzględnieniem zabudowy kabli".
W spotkaniu uczestniczyli Kierownicy Działów Energomechanicznych i Główni Mechanicy sprawujący nadzór nad górniczymi wyciągami szybowymi, z czternastu zakładów górniczych.
Podczas posiedzenia przedstawiono stan bezpieczeństwa w górnictwie w okresie od stycznia do listopada 2013 r. Omówiono także wyniki analizy stosowanych w zakładach górniczych technologii zabudowy kabli w szybach w zakresie ich zgodności z wymaganiami przepisów, poprawności doboru sprzętu, maszyn i urządzeń, zasad dozoru i nadzoru nad prowadzonymi pracami.
Ponadto zostały poruszone zagadnienia dotyczące organizacji robót szybowych w zakresie prac szczególnie odpowiedzialnych oraz poddano analizie wybrane technologie zabudowy kabli w szybach.
Podczas spotkania przekazano również informacje na temat, prowadzonego przez SUG postępowania dotyczącego ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku zbiorowego zaistniałego w dn. 26 sierpnia 2013 r. w KHW KWK " Mysłowice – Wesoła".

do góry