Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Seminaria dla osób kierownictwa i dozoru ruchu podziemnych (..)

Seminaria dla osób kierownictwa i dozoru ruchu podziemnych zakładów górniczych KGHM

8 Czerwca 2015

8 czerwca br. Prezes WUG Mirosław Koziura otworzył cykl seminariów szkoleniowych dla osób kierownictwa i dozoru ruchu wszystkich zakładów KGHM Polska Miedź S.A. Szkolenia przygotowane zostały w ramach współpracy WUG z ZUS.

Podczas wizyty w kombinacie miedziowym prezes WUG wyjaśnił cel spotkań seminaryjnych. Omówił najczęstsze grupy przyczynowe wypadków przy pracy w polskim górnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich zdarzeń wypadkowych w KGHM Polska Miedź S.A.

Dla pracowników KGHM przygotowano w dniach 8-10 czerwca dwa seminaryjne cykle tematyczne: „Eksploatacja urządzeń zabezpieczających w elektroenergetyce kopalnianej” i „Organizacja prac przy urządzeniach i instalacjach elektroenergetycznych w warunkach szczególnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego w podziemnych zakładach górniczych”. Prowadzą je pracownicy Departamentu Energomechanicznego WUG.

Ponadto w trakcie wizyty Prezes WUG zapoznał się z nowo prowadzonymi inwestycjami w zakładach kombinatu miedziowego, w tym z powierzchniową centralną stacja klimatyzacyjną - pierwszą tej wielkości w Polsce zbudowaną dla potrzeb górnictwa.

W ramach współpracy prowadzonej przez WUG i ZUS dotyczącej działalności z zakresu prewencji wypadków przy pracy w górnictwie przygotowane zostały także seminaria szkoleniowe dla osób kierownictwa kopalń węgla kamiennego. Dotyczą one zwalczania zagrożenia metanowego. Pierwsze odbyło się w kwietniu br., a kolejne zaplanowano na 9 czerwca br.

do góry