Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkania UGBKUE z kadrą zarządzającą Centrami (..)

Spotkania UGBKUE z kadrą zarządzającą Centrami Wydobywczymi

15 Marca 2010
W dniach 9–12 marca 2010 r. w siedzibach Centrów Wydobywczych (Zachód, Północ, Południe i Wschód) Kompanii Węglowej S.A. odbyły się spotkania robocze kierownictwa specjalistycznego urzędu górniczego – UGBKUE z kadrą zarządzającą Centrami Wydobywczymi (Dyrektorami Centrów Wydobywczych i Dyrektorami ds. Produkcji Centrów Wydobywczych).

W spotkaniach uczestniczyli również Dyrektorzy, Kierownicy Działów Energomechanicznych, Główni Mechanicy ds. Szybów i Ruchu Powierzchni oraz Kierownicy Działów BHP zakładów górniczych Kompani Węglowej S.A. W toku spotkań omawiano problematykę spraw wynikających z bieżących kontroli i nadzoru oraz zmierzenia podejmowane przez przedsiębiorcę w zakresie zapewnienia właściwego stanu technicznego obiektów technicznych nadzorowanych przez UGBKUE.

Szczegółowo zaprezentowano nowe zadania UGBKUE, przejęte z jurysdykcji okręgowych urzędów górniczych, w zakresie nadzoru górniczego nad szybami i szybikami. Ponadto omówiono okoliczności i przyczyny niebezpiecznych zdarzeń dotyczących w szczególności ciągłości ruchu stacji wentylatorów głównych zakładów górniczych, w kontekście niezawodności ich rezerwowego zasilania w energię elektryczną.

Wyniki spotkań stały się przesłanką dla podjęcia inicjatywy ich cyklicznego organizowania.

do góry