Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie przedstawicieli OUG we Wrocławiu w KGHM POlska (..)

Spotkanie przedstawicieli OUG we Wrocławiu w KGHM POlska Miedź S.A.

10 Lipca 2014

W dniu 10 lipca 2014 r., odbyło się w KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, z udziałem Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu i zastępcy Dyrektora ds. energomechanicznych, spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorcy oraz osobami kierownictwa zatrudnionymi w ruchu podziemnych zakładów górniczych, zajmującymi się eksploatacją samojezdnych maszyn górniczych.

Tematem spotkania była "Organizacja robót wykonywanych przy samojezdnych maszynach górniczych ze szczególnym uwzględnieniem stosowania właściwych narzędzi, w tym podczas montażu i demontażu kół w samojezdnych maszyn górniczych".

W czasie spotkania omówiono główne przyczyny i okoliczności wypadków zaistniałych w ostatnim okresie w podziemnych zakładach górniczych KGHM POLSKA MIEDŹ S. A. w Lubinie, podczas robót wykonywanych przy samojezdnych maszynach górniczych oraz charakterystyczne nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli przeprowadzanych w zakładach górniczych rud miedzi przez pracowników inspekcyjno-technicznych Urzędu. Przedsiębiorca przedstawił działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy przy samojezdnych maszynach górniczych, w szczególności zmierzające do stosowania właściwych narzędzi i metod pracy.

do góry