Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Delegacja z Gruzji w WUG

Delegacja z Gruzji w WUG

11 Lipca 2014
11 lipca br. w WUG krótką roboczą wizytę złożyła 10-osobowa delegacja z Gruzji, która od 7 lipca br. przebywa w Polsce. Organizatorem tej studyjnej wizyty jest Ambasada RP w Tbilisi.

Gośćmi WUG byli przedstawiciele gruzińskich instytucji i firm zaangażowanych w projekty inwestycyjne związane z wydobyciem kopalin i energetyką węglową w Gruzji, m.in z Ministerstwa Energetyki, Rady Gospodarczej przy Premierze Gruzji, państwowego regulatora w zakresie energetyki oraz prywatnych firm: Georgian Co-Investment Fund i GIG Group. Wizyta jest organizowana przez Ambasadę RP w Tbilisi, na koszt uczestników.

Wojciech Magiera, wiceprezes WUG, witając delegację z Gruzji przedstawił misję funkcjonowania nadzoru górniczego w Polsce. Marek Tarabuła, dyrektor Gabinetu Prezesa WUG, zaprezentował przybyłym podstawy prawne i strukturę organizacyjną polskiego nadzoru górniczego. Wiesław Tymrakiewicz, dyrektor Biura Kontroli i Audytu Wewnętrznego WUG, omówił procedury kontrolne. Goście interesowali się m.in. zasadami koncesjonowania, poszukiwania i wydobywania kopalin w Polsce oraz wysokością opłat eksploatacyjnych oraz skutecznością sankcji i decyzji wydawanych przez organy nadzoru górniczego.
do góry