Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska

Spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska

9 Czerwca 2016

8 czerwca br. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach miało miejsce spotkanie Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z Dyrektorem Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach.

Podczas spotkania, zorganizowanego w ramach realizacji postanowień porozumienia z 4 kwietnia 2014 r. pomiędzy Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska a Prezesem Wyższego Urzędu Górniczego, omówiono obszary i zasady współpracy obu organów.

W szczególności poruszone zostały kwestie nadzoru i kontroli nad prowadzeniem gospodarki odpadami wydobywczymi zarówno w podziemnych, jak i w odkrywkowych zakładach górniczych. Zwrócono także uwagę na konieczność planowania i projektowania rekultywacji terenów przekształconych działalnością górniczą na każdym jej etapie. Omówiono również problemy związane z eksploatacją kopalin bez wymaganej koncesji, której skutkiem niejednokrotnie jest degradacja środowiska.

Uczestnicy spotkania zadeklarowali gotowość do wymiany informacji o stwierdzonych w kontrolowanych zakładach górniczych nieprawidłowościach oraz do promocji dobrych praktyk w zakresie ochrony środowiska, w szczególności dotyczących gospodarki odpadami.

do góry