VIII Warsztaty Geologiczne Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych
22 Czerwca 2026W dniach 17-20 czerwca w Zakopanem odbyły się VIII Warsztaty Geologiczne Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych „Geologia złóż surowców mineralnych Podhala”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezes Wyższego Urzędu Górniczego.
Uczestnicy warsztatów w trakcie zajęć seminaryjnych zapoznali się z budową geologiczną Podhala oraz warunkami górniczo-geologicznymi złóż wód termalnych w Chochołowie, Zakopanem, Szaflarach i Bukowinie Tatrzańskiej. Z kolei w ramach zajęć terenowych odwiedzili m.in. zakład górniczy PEC Geotermia Podhalańska S.A.
W czasie warsztatów odbył się walny zjazd PSGG, połączony z uroczystością 10-lecia stowarzyszenia. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Główny Geolog Kraju Krzysztof Galos, przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PIG-PIB, zarządów spółek węglowych, SRK S.A. oraz kierownictwa zakładów geotermalnych z okolic Podhala.