Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/WUG: posiedzenie Komisji do spraw Ochrony Powierzchni

WUG: posiedzenie Komisji do spraw Ochrony Powierzchni

7 Grudnia 2010

9 grudnia br. w Wyższym Urzędzie Górniczym odbędzie się posiedzenie Komisji do spraw Ochrony Powierzchni. Przedmiotem obrad Komisji będzie "Program eksploatacji górniczej Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK "Bielszowice" w latach 2011 do 2013 w aspekcie ochrony powierzchni".
Z wnioskiem, o wydanie przez Komisję opinii, wystąpił Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach. Posiedzeniu przewodniczył będzie prof. dr hab. inż. Edward Popiołek. Do udziału w posiedzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele organów nadzoru górniczego, w tym Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, przedsiębiorcy KW S.A. oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego: Prezydenta Miasta Ruda Śląska, Prezydenta Miasta Zabrze i Burmistrza Miasta Mikołów.
Dotychczasowa eksploatacja górnicza prowadzona w latach 2006 do 2010 przez KW S.A. O/KWK "Bielszowice" a ujęta w "Programie eksploatacji górniczej Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK "Bielszowice" w latach 2006 – 2010 w aspekcie ochrony powierzchni" uzyskała pozytywną opinię Komisji wyrażoną w uchwale nr 2/2007 z dnia 23.02.2007 r.

do góry