Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizyta Prezesów urzędów górniczych Niemiec (..)

Wizyta Prezesów urzędów górniczych Niemiec (Brandenburgii i Saksonii) i Republiki Czeskiej

26 Maja 2009
W dniach 25–26 maja br. na zaproszenie Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Piotra Litwy z wizytą w Polsce gościli Prezesi urzędów górniczych Republiki Czeskiej – Ivo Pěgřímek oraz niemieckich krajów związkowych Brandenburgii – Klaus Freytag i Saksonii – Reinhard Schmidt wraz z delegacjami.

W pierwszym dniu wizyty odbyło się spotkanie robocze w Okręgowym Urzędzie Górniczym we Wrocławiu poświęcone problematyce eksploatacji rud miedzi w Polsce. Spotkanie otworzył Prezes WUG Piotr Litwa. Następnie przedstawiono gościom zadania OUG we Wrocławiu związane z nadzorem nad eksploatacją rud miedzi w kopalniach KGHM Polska Miedź S.A., działalność wydobywczą KGHM Polska Miedź S.A. oraz organizację i zadania Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. Na koniec odbyła się dyskusja wokół omówionych zagadnień.

W drugim dniu goście złożyli wizytę w O/ZG "Polkowice-Sieroszowice", gdzie zapoznali się m.in. z warunkami eksploatacji oraz zagrożeniami naturalnymi i technicznymi w zakładzie.

Do wizyty doszło w związku z postanowieniami deklaracji o współpracy podpisanej w dniu 10 września 2008 r. przez Prezesów urzędów górniczych niemieckich krajów związkowych Brandenburgii i Saksonii, Republiki Czeskiej i Rzeczpospolitej Polskiej.
do góry