Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Zawody Ratownictwa Górniczego Kopalń JSW SA

Zawody Ratownictwa Górniczego Kopalń JSW SA

6 Czerwca 2013

Ośmiu pracowników nadzoru górniczego (po dwóch z WUG i OUG w Gliwicach, Katowicach i Rybniku) sędziuje w rozpoczętych dzisiaj Zawodach Ratownictwa Górniczego JSW SA. Zdobywają doświadczenia przed IX Międzynarodowymi Zawodami Zastępów Ratowniczych, których gospodarzem będzie Polska.
IX Międzynarodowe Zawody Zastępów Ratowniczych odbywać się będą od 6 do 13 września 2014 r. Rywalizację prowadzone będą na ternie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Rywalizacje o puchar prezesa JSW SA prowadzone są w trzech konkurencjach. Dzisiaj na zastępy ratownicze czekał tor przeszkód czyli zmagania w symulowanej akcji ratowniczej na terenie Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śląskim. Jutro zaplanowano konkursy mechaników aparatów ratowniczych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zawody zastępów ratowniczych organizowane w Polsce są podobne do międzynarodowych. Konkurencję są identyczne. Postanowiono, że w przyszłorocznych międzynarodowych rywalizacjach mniej będzie symulowanych akcji, a więcej rzeczywistych. Ratownicy np. budować będą tamy, a nie ustawiać ich atrapy. Zwiększy to atrakcyjność zawodów dla publiczności i ponadto pozwoli lepiej ocenić rzeczywistą sprawność ratowniczą zastępów. 

do góry