Strona główna/O nas/Ze świata/Indie mają kłopoty z uruchomieniem jednej z największych (..)

Indie mają kłopoty z uruchomieniem jednej z największych na świecie kopalni węgla

7 Sierpnia 2023

Państwowy gigant Coal India Ltd. prowadzi rozmowy z mieszkańcami wschodniej prowincji Chhattisgarh, sprzeciwiającymi się rozbudowie kopalni Gevra, której skutkiem byłoby powstanie jednego z największych na świecie zakładów wydobywających węgiel. Protesty przeciwko planom jej lokalizacji zagrażają celowi firmy, jakim jest zwiększenie rocznej zdolności produkcyjnej do 70 mln ton.

Mieszkańcy obszaru w pobliżu kopalni Gevra wyrazili zaniepokojenie zanieczyszczeniem powietrza, wpływem na poziom wód gruntowych oraz zbyt niskimi odszkodowaniami za utraconą ziemię.

„Firma podjęła szereg działań w celu rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza związanego z procesem wydobywczym, a badania wykazały, że nie będzie miał on wpływu na poziom wód gruntowych w dystrykcie Korba”, napisało w oświadczeniu do mediów Coal India. Firma dodaje, że w zeszłym roku zapewniła 700 nowych miejsc pracy, najwięcej od dekady, a także zwiększyła rekompensaty finansowe za ziemię.

Rosnące zapotrzebowanie na energię skłoniło Indie do nadania priorytetu bezpieczeństwu energetycznemu oraz zwiększeniu wydobycia węgla, którego udział w produkcji energii elektrycznej stanowi około 70%.

[www.mining.com]

do góry