Strona główna/O nas/Ze świata/Scotgold wstrzymuje plany. Problemy pierwszej w Szkocji (..)

Scotgold wstrzymuje plany. Problemy pierwszej w Szkocji komercyjnej kopalni złota i srebra

7 Sierpnia 2023

Akcje Scotgold Resources spadły w połowie lipca br. o ponad 18% po tym, jak borykające się z problemami przedsiębiorstwo górnicze wycofało się z całorocznych założeń, rozpoczynając niezależny przegląd działalności pod kątem „rozczarowujących” danych dotyczących produkcji w pierwszej połowie 2023 r.

Jak informuje Scotgold Resources, przegląd potrwa 12 miesięcy. Firma jest właścicielem kopalni Cononish, która wydobyła pierwsze złoto w grudniu 2020 r., a komercyjną produkcję osiągnęła w lipcu ubiegłego roku. Scotgold Resources ponownie wyraziła obawy co do swojej zdolności do kontynuowania operacji w pierwszej komercyjnej kopalni złota i srebra w Szkocji. Pomimo wysiłków zmierzających do optymalizacji produkcji, w minionym roku kilkakrotnie musiała obniżać cele produkcyjne.

„Będziemy informować o prognozach produkcji na 2023 r. Ponadto chcemy rozpocząć drugi etap modernizacji zasilania i wentylacji w celu poprawy dostępności kopalni ”, napisano w oświadczeniu.

Scotgold Resources zdecydowała się wycofać z prognoz na 2023 r., ponieważ zarówno produkcja, jak i sprzedaż złota spadły w pierwszej połowie roku z powodu wstrzymania produkcji w kopalni Cononish na początku roku. Wartość sprzedaży metalu szlachetnego przez Scotgold Resources spadła do 3,5 mln funtów w pierwszej połowie 2023 r. z 6,3 mln funtów w tym samym okresie 2022 r. Produkcja w tym samym okresie spadła do 2314 uncji z 4755 uncji.

[www.mining.com]

do góry