Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Chińska delegacja w Wyższym Urzędzie Górniczym

Chińska delegacja w Wyższym Urzędzie Górniczym

25 Września 2017

W poniedziałek (25 września br.), w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach gościła delegacja przedstawicieli Chińskiego Instytut do spraw Informacji na temat Węgla (CCII).

W trakcie spotkania stronie polskiej przewodniczył wiceprezes WUG Piotr Wojtacha, a na czele czteroosobowej chińskiej delegacji stał wiceprezes CCII Liu Wenge. Gości z Chin interesowały kwestie związane z rewitalizacją zlikwidowanych zakładów górniczych oraz związane z kontrolą procesów zagospodarowania surowców. W tym celu Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem przygotował prezentację pt. „Ochrona środowiska i zarządzanie zasobami kopalin w Polsce”.

Chiński Instytut do spraw Informacji na temat Węgla (CCII) to działająca w ramach Państwowej Administracji Bezpieczeństwa Pracy (SAWS) jednostka, która zajmuje się działalnością badawczą, gromadzeniem oraz udzielaniem informacji, prowadzeniem konsultacji dla podmiotów zajmujących się górnictwem węglowym oraz wsparciem dla chińskich organów zajmujących się sprawami górnictwa i bhp. CCII zajmuje się również publikacją literatury fachowej oraz dwóch periodyków o tematyce górniczej. Realizuje także projekty na arenie międzynarodowej (m.in. Wielka Brytania, Australia, Stany Zjednoczone). CCII zostało utworzone w 1959 r. i zatrudnia obecnie 413 pracowników.

do góry