Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Drugi dzień obrad konferencji na temat bezpieczeństwa i (..)

Drugi dzień obrad konferencji na temat bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
w polskim górnictwie

22 Kwietnia 2009

22 kwietnia 2009 r. w Targanicach odbyły się obrady drugiego dnia XI Konferencji "Problemy Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Polskim Górnictwie", organizowanej przez WUG wspólnie z SITG i GIG.

W ramach środowej sesji dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, profesor Danuta Koradecka przedstawiła główne założenia nowej strategii Unii Europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy na lata 2007–2012.

Prezentowano ponadto referaty poświęcone m.in. problematyce ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz oceny ryzyka zawodowego, kształcenia i rozwoju zawodowego pracowników górnictwa, nadzoru nad wydobywaniem kopalin pospolitych, wpływu czynnika ludzkiego na wypadkowość w kopalniach węgla kamiennego.

Podsumowania konferencji dokonał wiceprezes WUG Mirosław Koziura, dziękując autorom referatów za interesujące wystąpienia, trafnie ujmujące najistotniejsze problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie.

Konferencja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej poświęconej zagadnieniom oceny ryzyka zawodowego w górnictwie.

do góry