Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Dyrektor OUG w Gdańsku matką chrzestną statku

Dyrektor OUG w Gdańsku matką chrzestną statku

14 Kwietnia 2017

W poniedziałek, 10 kwietnia br., po raz pierwszy w historii matką chrzestną statku została przedstawicielka nadzoru górniczego. Lidia Król, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku, uczestniczyła. w uroczystości poświęcenia i morskiego chrztu wielozadaniowego statku „Sylur” na Nabrzeżu Flisaków w bazie lądowej LOTOS Petrobaltic S.A. w Gdańsku.

„Sylur” zastąpił sędziwego serwisowca „Granita” we flocie Petrobalticu. Jest zaopatrzeniowcem górnictwa morskiego (71,9 m długości, 16,03 m szerokości, nośność 3 292 t, moc napędu głównego 5 500 KM). Będzie m.in. wykonywał badania geotechniczne pod posadowienie platform wydobywczych. Zaplanowano także jego przystosowanie do wykonywania prac nurkowych i zwiększenia możliwości przewozu pasażerów. Może pracować nie tylko na Bałtyku. Wcześniej był własnością amerykańskiej firmy grupy Seacor Marine, a pływał m.in. na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Jego klasyfikatorem jest Polski Rejestr Statków, który współpracuje z WUG na mocy porozumienia podpisanego przez prezesów obu instytucji 15 marca br.

Lidii Król - matce chrzestnej nowego nabytku Lotos Petrobalitic S.A. w morskiej ceremonii towarzyszył m.in. kapitan statku „Sylur” - Grzegorz Latkowski.

do góry