Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Gliwice: Spotkanie z zakładowymi społecznymi inspektorami (..)

Gliwice: Spotkanie z zakładowymi społecznymi inspektorami pracy podziemnych zakładów górniczych

17 Października 2012

16 października br. odbyło się spotkanie kierownictwa OUG w Gliwicach z zakładowymi społecznymi inspektorami pracy podziemnych zakładów górniczych nadzorowanych przez Urząd.
Podczas narady omówiono:
- stan bezpieczeństwa pracy w górnictwie, w zakładach górniczych nadzorowanych przez Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach oraz w firmach świadczących usługi na rzecz zakładów górniczych, z uwzględnieniem problematyki tzw. "czynnika ludzkiego",
- przyczyny i okoliczności wybranych wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń zaistniałych w ruchu podziemnych zakładów górniczych nadzorowanych przez OUG w Gliwicach.
W trakcie prezentacji przyczyn i okoliczności wybranych wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń, Dyrektor OUG przedstawiał na bieżąco wyniki, przeprowadzonych przez OUG w Gliwicach, badań przyczyn i okoliczności ww. wypadków, zawarte w orzeczeniach powypadkowych.
Szczególną uwagę zwrócono na stan bezpieczeństwa pracy w firmach świadczących usługi na rzecz zakładów górniczych. Wskazano na konieczność stosowania rozwiązań systemowych ograniczających lub wykluczających możliwość popełniania błędów przez pracowników, a tym samym zaistnienia wypadku.

do góry