Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/I Konferencja Panelowa Wielkopolskiej Strategii (..)

I Konferencja Panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczenia Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 pn.: ograniczanie zagrożeń zawodowych w transporcie.

9 Kwietnia 2014
9 kwietnia 2014 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się I Konferencja Panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczenia Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 dotycząca ograniczania zagrożeń zawodowych w transporcie.

Okręgowy Urząd Górniczy w Poznaniu uczestniczył w konferencji w ramach panelu tematycznego dotyczącego "Wymogów bezpiecznej eksploatacji górniczych przenośników taśmowych". Zakres tematyczny wystąpienia obejmował zagadnienia związane z eksploatacją przenośników taśmowych w odkrywkowych kopalniach węgla brunatnego oraz kruszyw naturalnych na przykładzie niebezpiecznych zdarzeń i wypadków zaistniałych w zakładach górniczych nadzorowanych przez OUG w Poznaniu.

Na podstawie wyników prowadzonych w zakładach górniczych kontroli oraz badania przyczyn i okoliczności niebezpiecznych zdarzeń i wypadków, uczestnicy sformułowali podstawowe zasady bezpiecznej eksploatacji przenośników taśmowych.
do góry