Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Jubileusz 70-lecia Okręgowego Urzędu Górniczego w (..)

Jubileusz 70-lecia Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach

31 Października 2023

W piątek, 27 października br. odbył się Jubileusz 70-lecia  Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach. Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciele kierownictwa Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, dyrektorzy Okręgowych Urzędów Górniczych w Krakowie, Krośnie, Warszawie i Lublinie, władze Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach i Łodzi, przedstawiciel Urzędu Dozoru Technicznego w Kielcach, władze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa - oddziału kieleckiego oraz obecni i byli pracownicy urzędu.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym wykonaniem Hymnu Górniczego, następnie dyrektor Marzena Rabiasz zaprezentowała zarys dziejów Urzędu od roku 1953, kiedy to na mocy rozporządzenia Ministra Górnictwa w sprawie ustanowienia okręgów i siedzib urzędów górniczych - utworzono Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach. Uczestnicy obchodów mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób zmieniała się właściwość miejscowa Urzędu oraz poznać szczegółowe statystyki dotyczące nadzorowanych zakładów górniczych. Dyrektor OUG w Kielcach podkreśliła ogromny wkład pracy swoich poprzedników  w kształt obecnego urzędu. Ponadto zebrani goście mogli zapoznać się z bogatą prezentacją zebranych fotografii zarówno archiwalnych jak i współczesnych. Warto nadmienić, iż wszystkie zaprezentowane informacje zostały zawarte w wydanej specjalnie na tę okazję publikacji pt.: „Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach. 70 lat nadzoru górniczego”.

Podczas licznych wystąpień goście oprócz składania na ręce kierownictwa OUG w Kielcach tradycyjnych jubileuszowych życzeń, chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi z Urzędem.

do góry