Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konkurs BHP o puchar prezesa JSW

Konkurs BHP o puchar prezesa JSW

9 Listopada 2015

6 listopada br. odbył się finał VI edycji Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów BHP o Puchar Prezesa JSW.  Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został Krystian Salamon, górnik z oddziału robót przygotowawczych kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Jas-Mos.  Tuż za nim uplasowali się Grzegorz Błaszczyk z kopalni „Pniówek” i Jarosław Gąska z kopalni „Krupiński”.

W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała się reprezentacja kopalni „Krupiński”. Wszyscy trzej zawodnicy z tej kopalni zakwalifikowali się do ścisłego, sześcioosobowego finału. Kolejne miejsca wywalczyły drużyny z „Pniówka” i Ruchu „Borynia”. 

Finał konkursu przeprowadzony w siedzibie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, poprzedziły eliminacje zakładowe, w których wzięło udział łącznie ponad 500 pracowników.

Konkurs przeprowadzono w dwóch turach. W półfinale uczestniczyło 24 zawodników – po trzech z każdego zakładu, którzy odpowiadali na 30 pytań wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału, zorganizowanego według zasad teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, zakwalifikowano sześć osób. Po zaciętej walce  Krystian Salamon pokonał rywali.

Wiceprezes WUG Wojciech Magiera gratulując zwycięzcom powiedział, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Podkreślił, że ogromna wiedza uczestników konkursu bezpośrednio przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa w kopalniach. Takie konkursy są najtańszym sposobem podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pracy.

Zwycięzca konkursu - Krystian Salamon jest związany z górnictwem od trzech lat. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Na tej uczelni kontynuuje obecnie studia doktoranckie. Pracuje w Ruchu „Jas-Mos”, w oddziale GRP-4.

do góry