Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Konkurs "Bezpieczny skok z bhp do górnictwa" (..)

Konkurs "Bezpieczny skok z bhp do górnictwa" rozstrzygnięty

14 Listopada 2014

W tegorocznej, czwartej już, edycji Konkursu "Bezpieczny skok z bhp do górnictwa" uczestniczyło 700 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego, kształcących kadry górnicze. Finaliści spotkali się 13 listopada br. w Ośrodku Szkolenia Zawodowego WUG, KWK "Wujek" w Katowicach. Poziom ich przygotowania był tak wysoki i wyrównany, że o miejscach laureatów zadecydowała szybkość odpowiedzi w rozwiązywaniu testu wiedzy (uzyskali taką sama liczbę punktów). Przed sprawdzianem teoretycznym finaliści przeszli sprawdzian praktyczny w sztolni szkoleniowej KWK "Wujek".

Pierwsze miejsce wywalczył Jarosław Tekla z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Druga lokatę uzyskał Bartosz Grabiec z Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Zmarzły z Zespołu Szkół w Libiążu. Sukcesy młodzieży uhonorowane zostały nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Ich opiekunowie otrzymali podziękowania organizatorów i pamiątkowe puchary z węgla.

Głównymi organizatorami konkursu byli, podobnie jak w latach poprzednich, pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach oraz Wyższego Urzędu Górniczego. Beata Marynowska, Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach podkreślała jak bardzo ważna jest znajomość przepisów i zasad bhp na każdym stanowisku pracy w kopalniach podziemnych.

do góry