Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Lędziny: posiedzenie Zespołu porozumiewawczego

Lędziny: posiedzenie Zespołu porozumiewawczego

11 Kwietnia 2013

11 kwietnia br. w KW S.A. Oddział KWK "Ziemowit" w Lędzinach odbyło się 6 posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej kopalń Kompani Węglowej S.A, na powierzchnię terenu, w granicach administracyjnych Miasta Bieruń. W obradach uczestniczył Burmistrz Miasta Bieruń oraz przedstawiciele: UM Bieruń, Wyższego Urzędu Górniczego, Kompani Węglowej S.A., Zakładu Zagospodarowania Mienia oraz KWK "Piast" i KWK "Ziemowit".
Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej dokonanej w IV kwartale 2012 r. i I kwartale 2013 r., z podaniem informacji na temat skutków jakie wystąpiły na powierzchni terenu podczas eksploatacji górniczej, wraz z wyszczególnieniem stosowanej profilaktyki górniczej i budowlanej.
Ponadto szczegółowo zostały poruszone zagadnienia:
• postępu prac związanych przygotowaniem koncepcji na regulację stosunków wodnych w rejonie ul. Hodowlanej,
• realizacji prac związanych z przekazaniem Gminie Bieruń "Paciorkowców",
• realizacji prac związanych z budową przepompowni na starorzeczu Potoku Goławieckiego.
Podczas posiedzenia przekazano również informacje na temat planowanego w okresie II i III kwartału 2013 r. zakresu eksploatacji górniczej wraz z prognozami jej wpływów na powierzchnię oraz zadań dotyczących profilaktyki budowlanej i ograniczających ujemny wpływ projektowanej eksploatacji na środowisko.

do góry