Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Międzynarodowa Konferencja Górnicza w Wietnamie z (..)

Międzynarodowa Konferencja Górnicza w Wietnamie z udziałem przedstawicieli Polski

22 Września 2010
W dniach 23–25 września br. w Ha Long Bay, World Heritage w Wietnamie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Górnicza na temat "Najnowszych Osiągnięć Technicznych w Górnictwie". W konferencji udział weźmie Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa. W delegacji naszego kraju są ponadto naukowcy oraz przedstawiciele pracodawców. Podczas wizyty Prezes WUG spotka się z przedstawicielami Ministerstwa Przemysłu i Handlu Wietnamu.

Organizatorami międzynarodowych obrad, z udziałem kilkudziesięciu delegacji (m.in. USA, Australii, Polski) są wietnamskie organizacje naukowe i gospodarcze. Konferencja odbędzie się w największym regionie węglowym Wietnamu.

Trzydniowe obrady będą okazją do międzynarodowej wymiany doświadczeń w zakresie przeciwdziałania degradacji naturalnych zasobów. W kontekście kryzysu gospodarczego, wahających się cen metali, wysokich kosztów energii i płac będą dyskutowane zagadnienia dotyczące nowej technologii górniczej, opartej na nowoczesnych i ekonomicznych założeniach.

Obradom towarzyszyć będzie Międzynarodowa Wystawa Górnicza, którą przygotowano w Ha Long Bay (provincja Luang Ninh) w Wietnamie. Zaprezentowane zostaną nowoczesne urządzenia i usługi związane z górnictwem, a także "know how".

do góry