Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Msza święta z okazji Barbórki w intencji pracowników (..)

Msza święta z okazji Barbórki w intencji pracowników nadzoru górniczego i ich rodzin

25 Listopada 2021

W związku z sytuacją epidemiczną kraju wynikającą z zagrożenia zakażeniem wirusem Covid-19 tegoroczne uroczystości barbórkowe Wyższego Urzędu Górniczego zostały ograniczone jedynie do mszy świętej w intencji pracowników nadzoru górniczego i ich rodzin. Nabożeństwo odbyło się 25 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

Modlitwie przewodniczył Metropolita Katowicki ks. abp Wiktor Skworc, który również wygłosił homilię. Razem z Arcybiskupem Mszę św. koncelebrował proboszcz parafii, ksiądz dr hab. Andrzej Nowicki.

Podczas mszy św., tak jak w poprzednich latach, na ręce ks. proboszcza przekazaliśmy dar pieniężny pracowników nadzoru górniczego dla dzieci, nad którymi opiekę roztacza Katolicka Fundacja Dzieciom. W imieniu kierownictwa Wyższego Urzędu Górniczego za nabożeństwo i życzenia bezpiecznej pracy skierowane przez Arcybiskupa Wiktora Skworca i księdza Andrzeja Nowickiego do pracowników nadzoru górniczego podziękował Prezes WUG dr inż. Adam Mirek.

do góry