Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Narada z przedstawicielami służb BHP przedsiębiorców (..)

Narada z przedstawicielami służb BHP przedsiębiorców podziemnych zakładów górniczych

3 Lutego 2022

W środę, 2 lutego br. w Wyższym Urzędzie Górniczym odbyła się, w formie wideokonferencji, narada z przedstawicielami służb BHP przedsiębiorców podziemnych zakładów górniczych, zorganizowana przez Departament Warunków Pracy i Szkolenia WUG, przy współudziale Departamentu Energomechanicznego.  Obrady prowadził Wiceprezes WUG Piotr Wojtacha.

W trakcie narady omówiono stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach górniczych, ze wskazaniem głównych przyczyn wypadków i niebezpiecznych zdarzeń zaistniałych w zakładach górniczych w 2021 r. Podkreślono, że głównym czynnikiem w tym zakresie była między innymi zła organizacja pracy.

Ponadto w związku ze wzrostem w 2021 r. wypadków i niebezpiecznych zdarzeń związanych z eksploatacją urządzeń, maszyn i instalacji elektrycznych omówione zostały wybrane zagadnienia dotyczące bezpiecznej organizacji prac przy urządzeniach energetycznych.

W trakcie nardy przedstawiciele służb BHP mieli możliwość wymiany dobrych praktyk i wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy prezentując oraz zapoznając się z działaniami podejmowanymi w tym zakresie w podziemnych zakładach górniczych.

do góry