Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Narcyz dla reprezentantki górnictwa

Narcyz dla reprezentantki górnictwa

19 Czerwca 2015

Już od 14 lat wybitne przedstawicielki świata biznesu, samorządu oraz kobiety niezwykle aktywne w życiu społecznym otrzymują Narcyzy, czyli prestiżowe nagrody przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. W tegorocznej gali wręczenia tych wyróżnień uczestniczył Mirosław Koziura, prezes WUG, który jest jednym z jurorów Kapituły przyznającej nagrody. Wśród ośmiu tegorocznych laureatek jest Małgorzata Malec - dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach, która słynie z usuwania barier we współpracy naukowców z przedsiębiorcami oraz stymulowania innowacji w ramach klastrów i innych struktur sieciowych. Do niej prezes WUG skierował szczególnie gorące gratulacje i słowa uznania.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 17 czerwca w zabytkowych wnętrzach Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Jak podkreślał Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Kapituła dokonując ocen kandydatek brała pod uwagę całokształt ich działalności zawodowej, kulturalnej, społecznej i charytatywnej. Wśród tegorocznych laureatek, oprócz wspomnianej Małgorzaty Malec, są następujące panie: Grażyna Kuczera - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju; Kornelia Lach - dyrektor Zespołu Szkół w Krzanowicach; Barbara Laszczyńska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Rydułtowach; Dominika Madaj-Solberg - prezes Zarządu Fundacji SPINA w Katowicach; Monika Sobik - pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie; Magdalena Moczała - prezes zarządu firmy DMS Sp. z o.o. w Rybniku oraz Grażyna Szweda - dyrektor miejscowego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku.

Małgorzata Malec nie jest jedyną reprezentantką górnictwa, która została uhonorowana Narcyzem. W  2013 roku taką nagrodę otrzymała Marzena Rabiasz, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach.

do góry