Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Politechnika Śląska od 70 lat wspiera górnictwo

Politechnika Śląska od 70 lat wspiera górnictwo

22 Maja 2015

21 maja br. Prezes WUG Mirosław Koziura uczestniczył w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przygotowanym z okazji 70-lecia tej uczelni.

Podczas uroczystych obchodów 70-lecia Politechniki Śląskiej otwarto wystawę przedstawiającą wkład tej uczelni w rozwój polskiej gospodarki. Zaprezentowano także jej dorobek w okolicznościowym filmie. Podczas posiedzenia Senatu tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej nadano prof. Antoniemu Tajdusiowi z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. To najwyższy dowód uznania śląskiej uczelni dla jego wybitnych osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych w dziedzinie geomechaniki, geotechniki, górnictwa surowców mineralnych oraz działalności na rzecz rozwoju i promocji Politechniki Śląskiej w kraju oraz na forum międzynarodowym.

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Andrzej Karbownik, wśród licznych gościu jubileuszowych uroczystości, powitał m.in. Prezes Rady Ministrów Ewę Kopacz. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Śląskiej liczna grupa pracowników uhonorowana została odznaczeniami i medalami. W piątek (22 maja) kadra profesorska i współpracownicy śląskiej uczelni uczestniczyć będą w uroczystym koncercie, który odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

 

do góry