Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny (..)

Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze

12 Maja 2023

W czwartek, 11 maja br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Zabrzu odbyło się 27. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze.

Posiedzeniu przewodniczył dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W obradach uczestniczyli: zastępca prezydenta miasta Zabrze, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, Centrali Polskiej Grupy Górniczej S.A., PGG S.A. Oddział KWK „Ruda” Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej, PGG S.A. Oddział KWK „Sośnica” w Gliwicach, ZG „Siltech” Sp. z o.o. w Zabrzu, SRK S.A. Oddziały: Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji w Dąbrowie Górniczej i Centralny Zakład Odwadniania Kopalń w Czeladzi oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy Pawłów.

W trakcie posiedzenia omówiono między innymi zakresy eksploatacji górniczej dokonanej i planowanej wraz z omówieniem oddziaływania skutków eksploatacji na powierzchnię terenu i obiekty budowlane. Przedstawiono też zakres rzeczowy i finansowy usuwania szkód związanych z ruchem zakładów górniczych na terenie miasta Zabrze.

do góry