Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny (..)

Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia”

8 Października 2021

W czwartek 7 października br., w siedzibie PG „Silesia” Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach, odbyło się 8. posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” na powierzchnię terenu, w granicach administracyjnych gmin: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Pszczyna i Wilamowice.

Posiedzenie prowadził zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.
W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Wyższego Urzędu Górniczego, OUG w Katowicach, gmin: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna, Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia” Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej kopalni dokonanej w okresie II i III kwartału br., wraz z analizą wyników obserwacji geodezyjnych, deformacji terenu oraz pomiarów wielkości przyspieszeń drgań gruntu. Przedstawiono także zakres usuwania szkód spowodowanych ruchem KWK „Silesia”.

Dyskutowano również o bieżącej współpracy organów samorządowych z kopalnią, a także przekazano informacje na temat planowanego - w IV kwartale 2021 r. i I kwartale 2022 r. - zakresu eksploatacji górniczej, wraz z prognozami jej wpływów na powierzchnię oraz działań profilaktycznych.

do góry