Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny (..)

Posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w granicach gminy Bytom

17 Maja 2024

W czwartek, 16 maja br., w Węglokoks Kraj S.A. KWK „Bobrek” w Bytomiu, odbyło się 24. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w granicach gminy Bytom. Obradom przewodniczył dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach.

W spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele: Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, Urzędu Miejskiego w Bytomiu, Węglokoks Kraj S.A. w Piekarach Śląskich, Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Rudzie Śląskiej Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji oraz zakładów górniczych: Węglokoks Kraj S.A. KWK „Bobrek” w Bytomiu., ZG „EKO-PLUS” Sp. z o.o. w Bytomiu i ZG „SILTECH” Sp. z o.o. w Zabrzu.

Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej dokonanej w okresie ostatniego półrocza oraz eksploatacji planowanej na II i III kwartał 2024 r. Przedstawiono wyniki monitoringu wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu i obiekty budowlane, w szczególności na obiekty liniowe i użyteczności publicznej. Omówiono realizację rzeczowo-finansową usuwania szkód związanych z ruchem zakładów górniczych.

do góry