Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Poznań: Bezpieczne praktyki i środowisko 2011

Poznań: Bezpieczne praktyki i środowisko 2011

6 Kwietnia 2011

5 kwietnia br, realizując idee Listu Intencyjnego w sprawie "Współdziałania na rzecz praktycznej nauki zawodu młodzieży i studentów szkół technicznych", Naczelna Organizacja Techniczna w Poznaniu zorganizowała spotkanie.
W wydarzeniu inaugurującym wielkopolski "Program Bezpieczne Praktyki i Środowisko 2011" brał udział dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu. Na spotkaniu obecni byli liczni partnerzy, patroni honorowi, rektorzy wyższych uczelni oraz władze samorządowe.
Naczelną ideą przedsięwzięcia zatytułowanego "Bezpieczne praktyki i środowisko 2011" jest pomoc młodym technikom i inżynierom oraz młodzieży i studentom szkół i uczelni w przygotowaniu do wykonywania zawodu technika i inżyniera. W bieżącym roku planowane szkolenia poświęcone będą tematyce: Prawa pracy, BHP, ochronie przeciwpożarowej, organizacji bezpiecznej pracy, pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych oraz zagadnieniom urządzeń poddozorowych. Zostaną one przeprowadzone w Poznaniu, Gnieźnie, Kaliszu, Lesznie i Pile.

do góry