Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Prezes Wyższego Urzędu Górniczego odznaczony na (..)

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego odznaczony na International Mining Forum 2019

11 Kwietnia 2019

W czwartek, 11 kwietnia br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się konferencja International Mining Forum 2019. Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli Wyższego Urzędu Górniczego. Podczas uroczystej inauguracji Prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr inż. Adam Mirek otrzymał od Zarządu JSW SA odznakę „Zasłużony dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA” w uznaniu zasług na rzecz bardzo dobrej współpracy z JSW SA i szczególne zaangażowanie podczas akcji ratowniczej w Ruchu „Zofiówka”.

Dziękując za przyznane wyróżnienie Prezes WUG podkreślił, że misję urzędów nadzoru górniczego rozumie między innymi przez pomoc i współpracę z zakładami górniczymi w różnych trudnych sytuacjach, a nie tylko przez kontrolę i wyciąganie sankcji wobec przedsiębiorców. Takie podejście pozwala na wspólne, spoczywające na obu stronach, wypełnianie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa pracy w górnictwie.

Konferencja International Mining Forum powstała w 2004 roku z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym organizatorem IMF 2019 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Jastrzębska Spółka Węglowa już po raz drugi została gospodarzem tej niezwykle prestiżowej konferencji, a JSW Innowacje partnerem merytorycznym.

Wiodący temat tegorocznych obrad to prezentacja przemian w polskim i światowym górnictwie na przełomie stuleci, ale też wyzwań, jakie stoją przed branżą u progu XXI wieku. Dotyczy to w szczególności wdrożenia oraz wykorzystania w kopalniach nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych, szerokiej analizy gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania. Wśród kilkuset uczestników wydarzenia są przedstawiciele ministerstwa energii, świata nauki, przedsiębiorcy oraz goście zagraniczni.

do góry