Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Przedstawiciele WUG na 9. Chińskim Międzynarodowym Forum (..)

Przedstawiciele WUG na 9. Chińskim Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa Pracy

19 Października 2018

W dniach 15-17 października br., na zaproszenie Państwowej Administracji Bezpieczeństwa Pracy Chińskiej Republiki Ludowej prezes WUG Adam Mirek i wiceprezes WUG Krzysztof Król uczestniczyli w 9. Chińskim Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa Pracy w Hangzhou. Ma ono charakter cykliczny, jest organizowane co dwa lata od 2002 roku. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, liderów biznesu i przedstawicieli władz z całego świata w celu wymiany doświadczeń i wiedzy na temat najnowszych trendów i kierunków rozwoju w zakresie bhp. Forum stanowiło platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk z zakresu bhp. Gospodarzami 9. Chińskiego Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa Pracy byli: Państwowa Administracja Bezpieczeństwa Pracy Chińskiej Republiki Ludowej, Międzynarodowa Organizacja Pracy i Samorząd Prowincji Zhejiang.

Prezesa WUG Adam Mirek podczas odbywających się sesji plenarnych wygłosił dwa referaty - „Nadzór górniczy w Polsce. Planowanie i reagowanie na sytuacje kryzysowe w polskim górnictwie podziemnym” oraz „Ratownictwo górnicze w Polsce”. Z kolei wiceprezes WUG Krzysztof Król  zaprezentował  „Stan bezpieczeństwa w polskim górnictwie - profilaktyka prowadzona przez urzędy górnicze”.

Współpraca Wyższego Urzędu Górniczego z chińskimi instytucjami zajmującymi się w szczególności zagadnieniami bezpieczeństwa w górnictwie oraz rekultywacją terenów pogórniczych ma wieloletnią tradycję. Chińskie organy nadzoru górniczego odwiedzające nasz kraj często korzystają z wiedzy eksperckiej przedstawicieli urzędów nadzoru górniczego oraz instytucji naukowych związanych z branżą wydobywczą.

do góry