Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Regionalny etap konkurs Pracodawca - organizator pracy (..)

Regionalny etap konkurs Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej rozstrzygnięty!

10 Października 2012

9 października br. odbyło się rozstrzygnięcie regionalnego etapu konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. W wydarzeniu uczestniczył Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa.
Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy. Ma on na celu promowanie praktyk w zakresie poprawy warunków pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań eliminujących istniejące w ich zakładach zagrożenia.
Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach obejmujących zakłady pracy zatrudniające do 50 osób, od 51 do 250 oraz powyżej 250 pracowników.
W kategorii do 50 zatrudnionych nie przyznano I nagrody, II otrzymała firma Scania Polska SA, oddział w Gliwicach, a III - Toyota Ja-no-wan Sp. z o.o.
W kategorii od 51 do 250 zatrudnionych I miejsce zajął Zakład Usługowy Rosa sp. z o.o. w Tychach, II nagrodę otrzymała żorska firma Extral Sp. z o.o., a III nagroda powędrowała do Aperam Steinless Service & Solution Poland Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich. Przyznano także wyróżnienia, które otrzymali Etisoft Sp. z o.o. z Gliwic oraz Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.
W kategorii powyżej 251 zatrudnionych kapituła I nagrodę przyznała firmie Johnson Electric Poland Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej, II - Górnośląskiemu Towarzystwu Lotniczemu SA w Katowicach, a III - Centrum Onkologii-Instytutowi im. Marii Skłodowskiej-Curie oddział w Gliwicach.
Nagrodzono także najaktywniejszych społecznych inspektorów pracy. I miejsce zajął Zbigniew Judasz ze spółki Tauron Cipeło SA, II - Dariusz Szypczyński z huty ArcelorMittal Poland SA, zakład Wielkie Piece, a III - Tomasz Napieralski z należącej do Kompanii Węglowej Kopalni Węgla Kamiennego Jankowice. Bronisław Szczeciński z PKP-Polskich Linii Kolejowych, Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu otrzymał wyróżnienie.

do góry