Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Rozpoczynamy V edycję Konkursu dla dziennikarzy "Karbidka"

Rozpoczynamy V edycję Konkursu dla dziennikarzy "Karbidka"

31 Grudnia 2014

Zapraszamy do piątej edycji Konkursu dla dziennikarzy "Karbidka". Za opublikowane w 2014 roku materiały dziennikarskie czekają nagrody: pieniężne, statuetki Karbidki oraz dyplomy. Podobnie, jak w poprzednich edycjach tego konkursu, wyróżnienia przyznawane będą za promocję:
- zasad bhp w górnictwie,
- napiętnowania złych nawyków,
- popularyzację dobrych praktyk i rozwiązań systemowych,
- roli nadzoru górniczego w podwyższaniu standardów bezpieczeństwa pracy.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Mogą w nim uczestniczyć dziennikarze prasy, radia i telewizji regionalnych i ogólnopolskich, a także redakcji portali internetowych, których artykuły, audycje lub programy dotyczące bezpieczeństwa w górnictwie zostały rozpowszechnione w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r. Organizatorami Konkursu, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest Wyższy Urząd Górniczy oraz Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. Wacława Cybulskiego, która działa przy WUG.

"Karbidki" przyznawane są za promocję szeroko rozumianego bezpieczeństwa pracy ponad 200 tys. osób zatrudnionych w przemyśle wydobywczym w Polsce czyli w górnictwie podziemnym, odkrywkowym i otworowym. Materiały dziennikarskie opublikowane w 2014 roku oceniać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Mirosława Koziury, prezesa WUG. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 15 lutego 2015 r. (liczy się data stempla pocztowego). Prace konkursowe (koniecznie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową) należy przesyłać na adres: Gabinet Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, ul. Poniatowskiego 31, 40-055 Katowice. Z dopiskiem: Konkurs Dziennikarski "Karbidka". Zgłoszenia można także złożyć osobiście w WUG, pok. 32.
Prace dziennikarskie będą oceniane na podstawie publikacji z podaniem daty i nazwy programu, tytułu gazety lub czasopisma oraz kopii zgłaszanych do konkursu materiałów na płytach DVD lub CD, do których należy dołączyć formularz zgłoszeniowy. Kapituła Konkursu na podstawie oceny nadesłanych materiałów przyzna cztery równorzędne nagrody pieniężne w kategoriach: prasa i portale internetowe; radio; telewizja. Kapituła zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, zależnie od liczby zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 20 marca 2015 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku, podczas plenarnej sesji XVII Konferencji z cyklu "Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie", którą zaplanowano w Hotelu Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu (ul. Mrzygłodzka 273). Sukcesy laureatów zostaną zaprezentowane przedstawicielom przedsiębiorców górniczych z całej Polski, uczestniczącym w obradach.
Poniżej znajduje się formularz zgłoszenia oraz regulamin Konkursu Dziennikarskiego "Karbidka".

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
rtf 2015-01-21 Karta_zgloszeniowa.rtf
ilość pobrań: 534
Karta_zgloszeniowa.rtf 83.76KB -

do góry