Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Rozstrzygnięto konkurs „Pracuję bezpiecznie”

Rozstrzygnięto konkurs „Pracuję bezpiecznie”

20 Listopada 2015

Wiceprezes WUG Wojciech Magiera gratulował sukcesów liderom tegorocznej edycji konkursu „Pracuję bezpiecznie” w KW S.A. Finałowy etap zorganizowano 19 listopada br. w kopalni „Bolesław Śmiały”, której  pracownik - Wojciech Hanusek – był zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu. Wśród dziesięciu tegorocznych finalistów, po raz drugi w 12- letniej historii tego konkursu bhp, znalazła się kobieta - Monika Woźniak z kopalni „Sośnica”

12 edycję konkursu „Pracuję bezpiecznie” wygrał Sebastian Kuchcik z kopalni „Chwałowice”. Tegoroczny zwycięzca pracuje w górnictwie od 13 lat. Jest elektromonterem i ratownikiem górniczym. W konkursie uczestniczył po raz drugi. W ubiegłym roku dotarł do półfinału. Drugie miejsce zajął Tadeusz Zientek z kopalni „Bolesław Śmiały”,  trzecie - Marek Potocki z Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe i pamiątkowe puchary z rąk wiceprezesa Kompanii Węglowej ds. produkcji Andrzeja Tora i wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego Wojciecha Magiery.

W eliminacjach do konkursu bhp uczestniczyło 2740 pracowników Kompanii Węglowej. Rozwiązywali (łącznie) 106 tys. testów i udzieli 3,2 mln odpowiedzi. Po raz pierwszy do konkursu dopuszczono pracowników niższego i średniego dozoru.

 

do góry