Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Seminarium w ramach kampanii "Ryzyko zawodowe w górnictwie"

Seminarium w ramach kampanii "Ryzyko zawodowe w górnictwie"

16 Października 2009

W dniach 15–16 października 2009 r. w Rabce, w ramach kampanii społecznej "Ryzyko zawodowe w górnictwie", odbyło się seminarium zorganizowane przez Katowicki Holding Węglowy S.A. przy współudziale Centralnego Instytutu Ochrony Pracy i Wyższego Urzędu Górniczego.

W programie przewidziano m.in. omówienie stanu bezpieczeństwa w kopalniach Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. oraz przedstawienie działań KHW w ramach kampanii "Ryzyko zawodowe w górnictwie". Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach przedstawił metody monitorowania zagrożeń oraz wypadków przy pracy. Przedstawiciele WUG omówili zagadnienia związane z kształtowaniem kultury bezpieczeństwa w urzędach górniczych oraz dotyczące wypadków związanych z tzw. "czynnikiem ludzkim". Dotychczasowe działania podjęte w ramach kampanii zostały podsumowane przez przedstawiciela Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

W ramach seminarium odbył się również finał konkursu na najlepszy plakat promujący kampanię "Ryzyko zawodowe w górnictwie".

W obradach wzięli zakładowi społeczni inspektorzy pracy i pracownicy działów bhp kopalń należących do KHW S.A.

do góry