Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Śląskie jako region Polski w Unii Europejskiej: szanse i (..)

Śląskie jako region Polski w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania

21 Maja 2010
W dniu 21 maja 2010 r. Prezes WUG Piotr Litwa wziął udział w debacie z cyklu Forum Obywateli pt. "Śląskie jako region Polski w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania", która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie było poświęcone szansom i wyzwaniom, przed którymi stoi Województwo Śląskie w 6 lat po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Gościem honorowym spotkania był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej oraz środowiska naukowego.

Podczas debaty dyskutowano na temat możliwości przyspieszenia rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz wzmocnienia konkurencyjności. Poruszono temat wykorzystywania funduszy strukturalnych, dylematów regionów przemysłowych Europy i racjonalnego gospodarowania środowiskiem.

Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego fora organizowane są w różnych regionach państw Unii Europejskiej i są jednym ze sposobów bezpośredniego konsultowania się Parlamentu Europejskiego z obywatelami.
do góry