Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z Przedstawicielem Firmy Linc Energy Ltd.

Spotkanie z Przedstawicielem Firmy Linc Energy Ltd.

4 Czerwca 2012

1 czerwca br. w siedzibie OUG w Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Linc Energy Ltd. zajmującej się eksploatacją węgla za pomącą zgazowania przy zastosowaniu otworów wiertniczych.
Celem spotkania było zapoznania pracowników Okręgowego Urzędu Górniczego z planowanymi robotami geologicznymi we właściwości miejscowej Urzędu w oparciu o koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węgla.
Podczas obrad Przedstawiciel Firmy przedstawił kluczowe aspekty technologii UCG (Underground Coal Gasification – Podziemnej Gazyfikacji Węgla), główne korzyści wynikające z przedstawionej technologii w porównaniu z górnictwem tradycyjnym oraz przedstawił osiągnięcia firmy Linc Energy Ltd. w zakresie eksploatacji tej technologii w zakładach w Australii oraz w Uzbekistanie, zwracając uwagę na bezpieczeństwo eksploatacji, ochronę środowiska oraz ochronę powierzchni. Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym, w którym uczestnicy rozważali korzyści wynikające z zastosowania eksploatacji za pomocą zgazowania.

do góry