Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z kierownictwem i dozorem ruchu zakładów (..)

Spotkanie z kierownictwem i dozorem ruchu zakładów górniczych należących do PPKiUG Kruszgeo S.A. w Rzeszowie oraz z przedstawicielami tego przedsiębiorcy

14 Października 2016

13 października br. w siedzibie Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych S.A. w Rzeszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgowego Urzędu Górniczego w Krośnie z kierownictwem i przedstawicielami dozoru ruchu zakładów górniczych tego przedsiębiorcy, eksploatujących kopaliny metodą odkrywkową, a także z przedstawicielami tego przedsiębiorcy.

Podczas obrad omówiono m.in. zagadnienia dotyczące:

  • roli służby BHP w działaniach profilaktycznych na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w aspekcie współpracy z organami kontroli,
  • organizacji i kwalifikacji służby energomechanicznej zakładów górniczych,
  • przyczyn i okoliczności wypadków i niebezpiecznych zdarzeń, które miały miejsce
    w górnictwie odkrywkowym,
  • najczęściej występujących nieprawidłowości i uchybień stwierdzanych podczas przeprowadzanych kontroli w odkrywkowych zakładach górniczych.

Ponadto omówiono m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób wykonujących prace w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych, wynikające z analizy wybranych zdarzeń, jakie miały miejsce w odkrywkowych zakładach górniczych.  

do góry