Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących (..)

Spotkanie z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych nadzorowanych przez Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku

9 Listopada 2017

W środę, 8 listopada br. dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku zorganizował cykliczne spotkanie z osobami kierownictwa podmiotów wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych. W obradach uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorców i zakładów górniczych, odpowiedzialni za nadzór i koordynację prac wykonywanych przez podmioty w ruchu zakładu górniczego.

Program spotkania obejmował między innymi omówienie:

  • stanu bezpieczeństwa pracy w górnictwie węgla kamiennego w minionym okresie 2017 roku, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków i zdarzeń zaistniałych w podmiotach wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych, w tym:
    • wypadku zbiorowego zaistniałego 27 stycznia 2017 r., w KHW S.A. KWK „Mysłowice - Wesoła” w Mysłowicach,
    • wypadku ciężkiego, zaistniałego 10 lutego 2017 r. w Polskiej Grupie Górniczej sp. z o.o. Oddział KWK Ruda w Rudzie Śląskiej Ruch Pokój,
    • znalezienia zwłok pracownika firmy zewnętrznej na terenie zakładu przeróbczego SRK S.A. KWK „Krupiński” w Suszcu.
  • aktów wykonawczych wydanych w 2017 roku na podstawie ustawy Prawo geologiczne i górnicze,
  • wyników kontroli, przeprowadzonych przez OUG w Rybniku w minionym okresie roku 2017 oraz przykłady stwierdzanych nieprawidłowości w podmiotach wykonujących prace w ruchu zakładów górniczych nadzorowanych przez OUG w Rybniku.
do góry