Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Spotkanie z przedstawicielami starostw powiatowych (..)

Spotkanie z przedstawicielami starostw powiatowych województwa pomorskiego

28 Października 2016

W czwartek, 27 października br. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku odbyło się spotkanie z przedstawicielami starostw powiatowych województwa pomorskiego.

 

Celem spotkania było omówienie zagadnień dotyczących ochrony środowiska w związku z działalnością górniczą, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • rekultywacji terenów po działalności górniczej,
  • ochrony powietrza.

W trakcie spotkania dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku omówiła zagadnienia związane z rekultywacją terenów po działalności górniczej. Referaty przedstawili także przedstawiciele: Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Departamentu Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oraz komórek organizacyjnych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku (Wydziału Monitoringu Środowiska, Wydziału Inspekcji oraz Laboratorium).

 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Porozumienia zawartego w dniu 4 kwietnia 2014 r. pomiędzy Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska a Prezesem Wyższego Urzędu Górniczego.

do góry